9 kawiarni na mapie Polski, które przyciągają aromatem i oryginalnością

Udostępnij ❤️

Kreatywność inspiruje, szczególnie gdy możemy się nią napawać przy filiżance kawy, w lokalu, który tworzyli ludzie z pasjami. Prezentujemy zestawienie najciekawszych kawiarni w Polsce, które wyróżniają się pomysłem, wystrojem i atmosferą.

Stacja Kawiarnia, czyli drugie życie komunikacji miejskiej

W aranżacji zewnętrznej zdecydowanie wyróżniają się dwa lokale, które zamieniły mury na nietypowe konstrukcje, niegdyś użytku publicznego. Zapnijcie pasy, a raczej złapcie się uchwytów!

Przystanek Cafe – Warszawa, ul. Jeziorna 2

Autobus w Warszawie zyskał kolejne życie, do tego w bardziej przyjaznej formie, bo bez duchoty, biletów i KONTROLI! Zainspirowani przedwojenną Warszawą właściciele zamienili wnętrze starego żółto-czerwonego autobusu na kawiarnię. Pojazd zaparkowany na zielonym terenie, w sąsiedztwie Klubu Sportowego Delta w okresie wiosenno-letnim to opcja zarówno dla aktywnych jak i tych, którym przyda się odrobina relaksu.

W drogę!

Skoro jest autobus, to grzechem byłoby zapomnieć o tramwaju!

Pantograf Cafe – Kraków, Al. Jana Pawła II 37

Tramwajowy niemiecki wagon GT-6, nazywany przez Polaków potocznie Helmutem stanął przy Alei Jana Pawła w Krakowie. Pierwsze sztuki opuściły hangary w 1956 roku i trafiły do Düsseldorfu. Były to innowacyjne przegubowe wersje wzorowane na amerykańskich, które dzięki większej prędkości i pojemności miały stać się konkurencją dla autobusów miejskich.

Pantograf łączy oryginalny wystrój z nowoczesnymi elementami. Nie zapomnijcie biletów, które nie musicie ALE możecie skasować w nadal działających kasownikach. A zanim kasowanie – do środka zapraszamy po naciśnięciu przycisku automatycznie otwierającego drzwi do kawiarni-antyku!

Kawa w towarzystwie kreatywności i pasji właściciela

Dzisiaj każdy goni, chodzimy spięci i zestresowani. A joga i medytacja, nie sprawdzi się dla każdego. W tym miejscu warto wskazać wyjątkową pozycję na mapie Poznania.

Pora Dnia – Poznań, ul. Różana 15/1

Właścicielami lokalu są Mateusz – odpowiedzialny za wszelkie słodkości serwowane gościom oraz Mariannapsycholog pracująca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Owińskach. Jak sami zaznaczają – stworzyli miejsce, w którym goście w towarzystwie pyszności mogą się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach. W specjalnym kąciku znajdziemy folię bąbelkową, a nawet wełnę i druty! Jednak najciekawszą inicjatywą jest “pora na Ciebie”, czyli spotkanie na kawę z psychologiem w cieplejszej przestrzeni niż standardowy gabinet. Cennik również zaskakuje, pozytywnie! Godzinna sesja – 50 zł, odbywa się w oddzielonej od reszty kawiarni przestrzeni. Cieszymy się z takich inicjatyw!

Jesteś fanem fotografii? Mamy coś również dla Ciebie.

Migawka Cafe – Racibórz, ul. Opawska 70

Nie ma dobrych zdjęć bez wcześniejszego przystanku na budzącą zmysły kawę! W Migawce możemy zacząć dzień od odrobiny kofeiny w towarzystwie zdrowych przysmaków, również z opcją dla bezglutenowców. Piękne wnętrze w kolorze butelkowej zieleni zdobią wyjątkowe prace fotograficzne właściciela.

Sztuka nie ma granic, a płótnem dla artysty może być wszystko – również kawowa pianka.

Selfie Cafe – Wrocław, ul. Kuźnicza 33

Nieważne, czy jesteś profesjonalnym fotografem, czy raczkującym artystą-amatorem. Przenieś swoje dzieła na niestandardową i… Pyszną formę – piankę w filiżance kawy! Lokal otwarty w marcu serwuje nam możliwość przeniesienia fotografii na zamówioną kawę. Brzmi skomplikowanie i abstrakcyjnie? Dementujemy! Wszystko odbywa się dzięki prostej w obsłudze aplikacji mobilnej. A wbrew nazwie, wydrukować możemy zdecydowanie więcej niż tytułowe “selfie”.

Jak urządzić kawiarnię? Stawiając na oryginalność!

A jeśli o sztuce już mowa, na naszej liście są również miejsca skupiające artystów i ludzi interesujących się ich twórczością.

Las dolnysopotpółnoc – Sopot, ul. Haffnera 42

Jak sama właścicielka-artystka Asia Zastróżna twierdzi, Las jest kawiarnią dla hipsterów. Lokal prowadzony we współpracy z dietetyczką i miłośniczką zdrowego trybu życia Eweliną Dobosz, która dba o to, aby każda pyszność serwowana na miejscu była wolna od cukru, glutenu i kazeiny. Przepiękne wnętrze zdobią różnorodne w formie dzieła, które tworzą ambitni i kreatywni ludzie. Macie własny kubek i wspieracie ekologię? Zapraszamy – w Lesie dostanie zniżkę!

Chodzi Ci po głowie kurs z rękodzieł, który ciągle odwlekasz? Może Ci to ułatwimy, we Wrocławiu!

Panato Cafe – Wrocław, ul. Jedności Narodowej 68A

Nauczyciel wie, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Dlatego ponad Pracownię Panato, która łączy rynek projektowy z ekologiczną produkcją, właściciele wyszli naprzeciw chętnym nowych umiejętności i otworzyli kawiarnię Panato we Wrocławiu. Kreatywni twórcy Pracowni udzielają warsztatów w kawiarni, szerząc jednocześnie swoje zamiłowanie do tworzenia nowych, pięknych i ekologicznych rzeczy. Na miejscu możemy również kupić “owoce pracy” twórców, wesprzemy w ten sposób młodych uzdolnionych ludzi.

A jeśli szukacie gotowych perełek, to zapraszamy do…

Landschaft – Bydgoszcz, ul. Gimnazjalna 6

Motywem przewodnim kawiarni są trzy słowa: vintage, concept, coffee. W pięknej przestrzeni, o którą zadbali pierwotni właściciele Karolina Kowalska i Michał Kaliski znajdziemy ubrania młodych projektantów, oryginalną i wysokiej jakości garderobę z drugiej ręki a całość dodatkowo zdobi oferta przepysznych ciast i aromatycznej kawy.

Czy są z nami na pokładzie koci fanie?

Koci Zaułek – Kocia Kawiarnia – Katowice, ul. Damrota 6

Jak sami właściciele zaznaczają – kawiarnia z kotami powstała nie tylko z myślą o fanach „mruczków”, ale również osób, które mają ochotę na chwilę uciec od głośnego miasta i wyciszyć się w towarzystwie zwierzaków. Oczywiście o ile domownicy nam na to pozwolą, jest w tym pewien urok 🙂

Szukasz pomysłów jak przyciągnąć klientów do kawiarni?

Niech ten artykuł posłuży Ci za inspirację. A dodatkowo, na start –  możemy Ci zaproponować darmowe rozwiązanie dla klientów Twojego lokalu. Wypełnij wniosek poniżej, aby odebrać samoobsługową drukarkę, z której chętnie skorzysta nie jeden student czy biznesmen, którzy potrzebują wydrukować dokumenty w okolicy, a przy okazji chętnie zamówią kawę.

Do naszej sieci #smartkawiarnia dołączyło już 34 lokali, z czego dwa lokale z w powyższego zestawienia! Chcesz ocenić potencjał napływu nowych klientów? Sprawdź sam TUTAJ.