Marketowa rywalizacja o klienta

Największe sieci marketów toczą regularną walkę o nowych klientów. Działy handlowe prężnie pracują nad opracowywaniem ofert sezonowych i okazjonalnych. Korygowane są ceny względem konkurencji, a półki uzupełniane o coraz bardziej zróżnicowany asortyment. Marketingowcy zaś dysponują milionowymi budżetami, które wykorzystują na produkcję spotów telewizyjnych i szeroko pojętą promocję marki.

Jednak w świadomości konsumentów nastąpiło wiele zmian. Dzięki dużej konkurencyjności nasze oczekiwania wzrosły. Ceny są względnie podobne, a wachlarz produktowy jest naprawdę szeroki. Co zatem decyduje o wyborze ulubionego sklepu?  

WYGODA – czyli wysoki standard + nowoczesność

Czas nas goni, nie lubimy go tracić w długich niekończących się kolejkach. A jeśli robimy zakupy, to przy okazji chętnie załatwimy poboczne sprawy, sprawnie i wygodnie, prawda?

Auchan stawia na nowoczesne rozwiązania

W 2018 roku nawiązaliśmy współpracę z siecią Auchan. Nasze drukarki mobilne Zeccer stanęły w 32 marketach (Supermarkety i Moje Auchan), w najpopularniejszych lokalizacjach w 15 największych miastach Polski. Minął rok a wyniki są imponujące! Ponad 5000 unikalnych użytkowników i dziesiątki pozytywnych opinii!

Auchan ponad konkurencją

Dodatkowe rozwiązanie dla klientów Auchan – opinie naszych użytkowników potwierdzają, że nowoczesne rozwiązania jak samoobsługowe drukarki generują przewagę konkurencyjną nad sąsiednimi marketami, które nie posiadają strefy usługowej i dodatkowych funkcjonalności.

Napływ nowych klientów do marketów Auchan –dzięki pozycjonowaniu lokalizacji drukarek, z których skorzystało ogółem niespełna 100 000 użytkowników, markety odnotowują wzrost odwiedzin nowych klientów. Drukujący chętniej udają się do punktu druku w sklepie, ponieważ mogą przy okazji zrealizować listę zakupów.

Chcemy, aby w naszych sklepach Klienci mogli zrobić nie tylko zakupy, ale również zrealizować inne swoje potrzeby. Dlatego rozwijamy strefy dodatkowych usług, a w nich oferujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak np. druk dokumentów, ksero, zrobienie zamówień on-line. Arcus Kyocera Zeccer to usługa pozwalająca na wydruk na przykład umowy, podania, CV czy skryptu na uczelnię.

Wygodne drukowanie przyciąga coraz więcej osób, dlatego zdecydowaliśmy o poszerzeniu naszej współpracy z firmą Zeccer i otworzeniu nowych punktów na terenie naszych sklepów

mówi Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR Auchan Retail Polska.

Gospodarka współdzielenia

Szeroko pojęty konsumpcjonizm stał się pułapką rozwiniętych społeczeństw. Większość koncentruje się na posiadaniu, zapominając o tym, że w pewnym momencie posiadanie jest zaprzeczeniem zrównoważonej ekonomii i wygody. Gospodarka współdzielenia polega na racjonalnym, praktycznym i ekologicznym podejściu do nowoczesnych rozwiązań. Rozwiązań, które umożliwiają nam dzielić koszta eksploatacji do minimum z jednoczesnym wykorzystaniem najlepszych dostępnych technologii.

Koszt zakupu i eksploatacji drukarki domowej często przewyższa koszty, jakie miesięcznie/rocznie poniesiemy przy wydruku w punkcie. Drukarki Zeccer to rozwiązanie, które jest ogólnodostępne i tanie. Jakość druku jest najwyższej jakości i co najważniejsze – są ekologiczne.

Internet i urządzenia mobilne zrewolucjonizowały świat redukując potrzebę druku do minimum. Właśnie na to minimum odpowiada Zeccer!

3. miejsce wyboru użytkowników Zeccer


Bazując na liczbie wydruków i unikalnych użytkownikach, Auchan zajmuje 3. miejsce wśród najchętniej wybieranych lokalizacji druku mobilnego.

Świetne wyniki potwierdzają liczne pozytywne opinie użytkowników, którzy chwalą m.in.:

  • lokalizację, markety znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania, zatem nie ma potrzeby kierować się do centrum;
  • dostępność w godzinach wieczornych i w niedziele handlowe;
  • wygodę, przy okazji druku można zrealizować listę zakupową, a drukarka jest w pełni samoobsługowa, zatem nie ma potrzeby angażować pracowników marketu.  

Listę lokalizacji drukarek w sieci Auchan możesz sprawdzić bezpośrednio TUTAJ.

Dodaj komentarz